Peki Bu XRP Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Fibo Quantum

Kriptokoin.com‘da daha önce bildirdiğimiz üzere, 10 günden daha kısa bir süre içinde, Ripple destekli XRPL Labs, XRP’yi 3,3 milyon çevrimiçi mağazada kullanıma sunmanın nasıl bir fikir olduğunu ortaya koydu.

Ripple (XRP) WooCommerce’e entegre edildi

XRPL Labs’in kurucusu Wietse Wind, 7 Mart’ta Twitter’da  XRP’yi çevrimiçi ödeme platformu WooCommerce ile başarılı bir şekilde bütünleştiren herkese 3.000’den fazla XRP’den oluşan topluluk ödülü vereceğini açıkladı.

Bir buçuk hafta sonra, Jesper Wallin adlı bir geliştirici, WooCommerce kullanıcılarının XRP’yi ödeme yöntemi olarak kolayca kabul etmesini sağlamak için tasarlanmış, tamamlanmış bir ödeme ağ geçidi eklentisi sundu. Wietse Wind kodu gözden geçirdi ve Jesper Wallin’e, yaklaşık 1.469 dolar değerinde 4.635 XRP’lik bir ödül verdi.

Ripple (XRP), XRPL Labs’ı finanse edecek

WooCommerce, WordPress için açık kaynaklı bir e-ticaret platformu ve BuiltWith’e göre şu anda 3,3 milyon çevrimiçi mağazaya kurulu. WooCommerce’ı kurup çalıştıran kullanıcılar, eklentiyi GitHub’dan indirebilir ve XRP’yi kabul etmeye başlamak için talimatları izleyebilir. WooCommerce ile entegrasyon, XRP topluluğunun kitlesel benimsenme çabalarının en son örneğidir.

Hevesli bir geliştirici olan Wietse Wind, Twitter, Reddit ve Discord’daki kullanıcılara dijital varlık ile birbirlerine bahşiş yapma olanağı sağlayan XRP Tip Bot dahil olmak üzere birçok XRP tabanlı platformun arkasında yer alıyor. Ripple şirketi, Wietse Wind’in çabalarını takdir etti  ve yeni şirketi XRPL Labs’ı iki ila üç yıl boyunca tamamen finanse etmeye karar verdiğini açıkladı. XRPL Labs şu anda merkezi olmayan bir borsa, mobil cüzdan, soğuk hava deposu işletim sistemi ve açıklanmayan ek projeler inşa ediyor.

Haber Başlığı 197 - Peki Bu XRP Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Bu gelişme XRP fiyatını arttırabilir

Uzmanlar tarafından bu gelişmenin XRP fiyatını olumlu yönde etkilemesi ve fiyat artışını tetiklemesi bekleniyor. Üçüncü en büyük kripto para birimi Ripple, yazım sırasında yüzde 0,57 oranında düşüşle 0,31 dolar seviyesinden işlem görüyor. En büyük ikinci altcoin şu anda 13,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 595 milyon dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Ripple ticaretine şu anda yüzde 14 oranıyla ZBG Borsası hakim konumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!